Rekordbox 4.0 i DJ Plus Pack już dostępne

rekordboxNa początku ubiegłego miesiąca firma Pioneer zaprezentowała wreszcie nowe wcielenie aplikacji Rekordbox służącej do zarządzania kolekcją muzyczną i przygotowywania plików do współpracy z odtwarzaczami z serii CDj i XDJ. Najciekawszą nowością związaną z czwartą edycją programu był bez wątpienia długo wyczekiwany DJ Plus Pack – płatne rozszerzenie czyniące ze wspomnianej aplikacji w pełni funkcjonalne oprogramowanie DJ-skie. 

Teraz, po trwającym kilka miesięcy okresie beta-testów, oba te produkty zostały wreszcie udostępnione szerszemu gronu użytkowników. Sam Rekordbox pozostał oczywiście bezpłatny, jednak za wzbogacenie go o wirtualne odtwarzacze, mikser, efekty i inne elementy czyniące go pełnoprawną aplikacją DJ-ską trzeba będzie zapłacić $129 (przed podjęciem decyzji o zakupie można skorzystać z 30-dniowego okresu próbnego). Warto jednak pamiętać o tym, że w grudniu tego roku zostanie również udostępniona opcja „wynajmu” oprogramowania za kwotę $9,90 miesięcznie, co może okazać się ciekawą alternatywą dla osób, którym nie jest ono potrzebne na stałe. W bliżej nieokreślonej przyszłości pojawią się też dwa kolejne płatne rozszerzenia. Pierwsze wprowadzi możliwość obsługi płyt z kodem czasowym, natomiast drugie powiększy listę efektów dostępnych w programie.

W chwili obecnej program Rekordbox 4.0 z dodatkiem DJ Plus Pack może współpracować z wybranymi kontrolerami z serii DDJ: SX2, SX, SR, SB, SZ i WeGo3. Już niedługo do sprzedaży trafią także pierwsze kontrolery zaprojektowane z myślą o współpracy z nowym programem, RX i RZ, będące nieco zmodyfikowanymi wersjami modeli SX i SZ.

Więcej informacji na temat aplikacji Rekordbox 4.0 oraz rozszerzenia DJ Plus Pack znajdziecie na ich oficjalnej stronie internetowej.