Source Audio prezentuje Reflex – zaskakująco rozbudowany kontroler nożny

reflex

Producenci kontrolerów nożnych niezbyt często silą się na oryginalność, czego efektem jest bardzo duża ilość bliźniaczo do siebie podobnych (pod względem funkcjonalności) footswitch’y i pedałów ekspresji. Na szczęście co jakiś czas na rynku pojawiają się również wyjątki od tej reguły. Najnowszym z nich jest Reflex – zaskakująco rozbudowany kontroler nożny od firmy Source Audio.

Wspomniany kontroler wyposażony został w trzy wyjścia typu Jack posiadające możliwość niezależnej konfiguracji ich parametrów, dzięki czemu Reflex powinien bez problemu współpracować z większością dostępnych na rynku efektów oraz urządzeń obsługujących standard CV/Gate. Oprócz tego znajdziemy w nim również dwa pięciopinowe złącza MIDI (wyjście i wejście) oraz złącze USB, dzięki któremu może on współpracować również z wirtualnymi instrumentami i efektami. Górny panel urządzenia pozwala dowolnie edytować jego ustawienia, takie jak aktywność poszczególnych wyjść czy zakres i krzywa zmiany parametrów za pomocą pedału, a następnie zapisać aż 128 gotowych presetów. Warto też wspomnieć o tym, iż Reflex wyposażony został również w funkcję generatora wolnych przebiegów (LFO), dzięki której może wysyłać również 6 rodzajów fal modulujących parametry wybranych przez nas efektów lub instrumentów.

Kontroler Reflex został wyceniony przez twórców na $219. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Source Audio.