Propellerhead prezentuje Rig Bundles – gotowe zestawy rozszerzeń dla Reason

Reason BundlesJedną z najbardziej charakterystycznych cech programu Reason jest fakt, iż jego twórcy nadal nie zdecydowali się otworzyć go na „obce” formaty wtyczek, zmuszając użytkowników do korzystania jedynie z ich własnej oferty rozszerzeń i dodatków. Na szczęście udostępniany przez nich katalog produktów stoi na naprawdę przyzwoitym poziomie, dzięki czemu wielu użytkowników nawet nie odczuwa braku dostępu do szerszej gamy produktów. Kilka dni temu w ofercie firmy Propellerhead pojawiły się Rig Bundles – czyli trzy gotowe zestawy rozszerzeń skierowane do konkretnych grup odbiorców.
Pierwszym z nich jest Backline Rig, czyli pakiet skierowany do osób poszukujących klasycznych, organicznych brzmień akustycznych i elektrycznych instrumentów. W skład zestawu wchodzą więc między innymi samplowane elektryczne pianina, akustyczne zestawy perkusyjne, różne rodzaje gitar oraz kilka mniej typowych wirtualnych instrumentów (takich jak Re-Tron, inspirowany kultowym Melotronem). Wszystko to uzupełnia kilka efektów skierowanych głównie do gitarzystów.

Synthetic Rig to, jak nietrudno zgadnąć, kolekcja wirtualnych syntezatorów, wśród których znajdziemy między innymi BOOM 808, Korg MonoPoly, ReDominator i VK-1 Viking. Oprócz tego twórcy pakietu umieścili w nim również rozmaite efekty i narzędzia dobrane pod kątem pracy z syntetycznymi dźwiękami.

Ostatnią paczka jest Outboard Rig, w którego skład wchodzą efekty i narzędzia przydatne głównie podczas pracy nad miksem utworu. Potencjalni nabywcy znajdą tu więc pokaźną gamę procesorów dynamiki, korektorów, pogłosów i innych przydatnych wtyczek.

Każda spośród wspomnianych paczek kosztuje $199, co jak nietrudno zgadnąć stanowi kwotę o wiele niższą niż ta, którą zapłacilibyśmy kupując poszczególne wtyczki oddzielnie. Więcej informacji na temat zestawów Rig Bundles znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Propellerhead.Rig Bundles