Reason 10 już dostępny

Pod koniec ubiegłego miesiąca firma Propellerhead Software zapowiedziała kolejną edycję swojego flagowego programu typu DAW. Dziś Reason 10 trafił wreszcie oficjalnie do sprzedaży.

Dziesiąta odsłona programu Reason skupia się głównie na powiększaniu pokładowej biblioteki instrumentów, efektów i próbek. Wśród wprowadzonych w niej nowości znalazły się między innymi dwa nowe syntezatory (Grain i Europa), trzy kolekcje samplowanych instrumentów (Klang Tuned Percussion, Pangea World Instruments i Humana Vocal Ensemble), dwie biblioteki pętli i próbek perkusyjnych (Loop Supply i Drum Supply) oraz dwa moduły Rack Extensions, które wcześniej dostępne były wyłącznie jako płatne rozszerzenia (Radical Piano i Synchronous).

Program Reason 10 dostępny jest do nabycia na oficjalnej stronie firmy Propellerhead Software, gdzie kosztuje 349 euro. Cena upgrade’u z poprzednich edycji programu wynosi 129 euro, zaś osoby, które zakupiły program Reason 9 po 1 września 2017 roku, otrzymają aktualizację do wersji 10 za darmo. Równolegle z Reason 10 do sprzedaży trafił również Reason Essentials 10, oferujący mniej pokładowych instrumentów i efektów oraz uboższy zestaw opcji, kosztujący 69 euro.