Propellerhead Software zapowiada Reason 10

Firma Propellerhead Software zapowiedziała dziś kolejną edycję swojego flagowego programu typu DAW. Reason 10 trafi do sprzedaży już w październiku.

W odróżnieniu od poprzednich aktualizacji, które koncentrowały się głównie na dodawaniu nowych funkcji (wersja 9.5 wprowadziła wreszcie długo wyczekiwane wsparcie dla wtyczek VST) i usprawnianiu interfejsu użytkownika, najnowsza odsłona programu skupi się na powiększaniu wbudowanej w program biblioteki wirtualnych instrumentów. Do dyspozycji użytkowników oddane zostaną między innymi dwa nowe syntezatory (Grain i Europa), trzy kolekcje samplowanych instrumentów (Klang Tuned Percussion, Pangea World Instruments i Humana Vocal Ensemble), dwie biblioteki pętli i próbek perkusyjnych (Loop Supply i Drum Supply) oraz dwa moduły Rack Extensions, które wcześniej dostępne były wyłącznie jako płatne rozszerzenia (Radical Piano i Synchronous).

Reason 10 znajduje się obecnie na etapie testów wersji beta, w których mogą wziąć udział użytkownicy programów Reason 9 i Reason Essentials 9. Finalna wersja programu trafi do sprzedaży 25 października. Jej cena wyniesie 349 euro, zaś upgrade ze starszej wersji będzie kosztował 129 euro. Osoby, które zakupiły program Reason 9 po 1 września 2017 roku, otrzymają aktualizację do wersji 10 za darmo. Więcej informacji na temat programu Reason 10 znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Propellerhead Software.