Realitone prezentuje Realivox Blue

Realivox Blue

Firma Realitone znana jest głównie z wydanej niemal dwa lata temu wtyczki Realivox – The Ladies, będącej zestawem pięciu wirtualnych wokalistek. Mimo iż panie te brzmiały naprawdę całkiem nieźle, to jednak dość ograniczony zakres wyśpiewywanych przez nie głosek sprawił, że lepiej sprawdzały się one w roli chórków niż wokali prowadzących. Autorzy wtyczki postanowili więc pójść o krok dalej i zaprojektowali nową wirtualną wokalistkę – Blue – która w odróżnieniu od swoich nieco starszych koleżanek potrafi już operować pełnymi słowami.

By tego dokonać zarejestrowali oni aż 12,000 próbek reprezentujących rozmaite głoski oraz przejścia między nimi, oraz zaprojektowali specjalne narzędzie pozwalające łączyć je w poszczególne słowa bądź nawet całe zdania. Twórcy wtyczki przyznają wprawdzie, że opracowane przez nich narzędzie nie jest jeszcze w stanie idealnie naśladować ludzkiego śpiewu, jednak nagrana przez nich niemal półgodzinna prezentacja udowadnia, że jest ono na całkiem dobrej drodze do osiągnięcia tego celu.

Oficjalna cena Realivox Blue wynosi $149. Przez bliżej nieokreślony okres czasu można ją jednak nabyć w promocyjnej cenie $99.95 (wersja dla Kontakt 5) lub $114.95 (wersja dla darmowego Kontakt 5 Player). Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie produktu.