Rane Twelve i Seventy-Two już w sprzedaży

W 2016 roku właściciele firmy Rane sprzedali ją firmie inMusic, do której należą również m.in. Akai, M-Audio, Numark i Denon. W ubiegłym roku zapowiedziano pierwsze nowe produkty tej marki – kontroler Twelve i mikser Seventy-Two. Teraz urządzenia te trafiły wreszcie oficjalnie do sprzedaży.

Rane Twelve to sporych rozmiarów kontroler DJ-ski wyposażony w zmotoryzowane 12-calowe koło jog imitujące talerz gramofonu, pełnowymiarowy pitchfader, duży przycisk Start/Stop oraz pasek dotykowy (pozwalający zarówno odpalać punkty cue jak i przewijać utwory). Jak nietrudno zauważyć jest to urządzenie skierowane przede wszystkim do turntablistów, mające stanowić alternatywę dla systemów DVS. Mikser Rane Seventy-Two jest natomiast następcą jednego z najpopularniejszych battle-mikserów ostatnich lat – modelu Sixty-Two. Od swojego poprzednika różni się on przede wszystkim dodatkami w postaci 16 dużych padów z kolorowym podświetleniem, ekranu dotykowego oraz dźwigni do obsługi efektów. W nowym modelu zastosowano też bezstykowe fadery marki Mag Three z możliwością regulacji oporu, co pozwala dostosować je do osobistych preferencji użytkownika. W poniższym nagraniu Skratch Bastid pokazuje, jak oba te urządzenia sprawdzają się w praktyce.

Kontroler Rane Twelve został wyceniony na 799 euro. Mikser Seventy Two wyceniono zaś na 1899,99 euro. Oba urządzenia zaprojektowano z myślą o współpracy z programem Serato DJ Pro i jak na razie nic nie wskazuje na to, by miały one w najbliższej przyszłości otrzymać oficjalne wsparcie dla innych programów DJ-skich. Więcej informacji na ich temat znajdziecie na oficjalnych stronach firm Serato i Rane.