Rane prezentuje Twelve MKII i Seventy-Two MKII

Nieco ponad dwa lata temu firma Rane, znana z produkcji wysokiej jakości mikserów DJ-skich, wprowadziła do sprzedaży mikser Seventy-Two i wyposażony w zmotoryzowane koło jog kontroler Twelve. Dziś zaprezentowała ona nowe, odświeżone wersje obu tych urządzeń.

Druga generacja miksera Seventy-Two wprowadza dość niewielkie zmiany w stosunku do oryginalnej edycji. Najważniejsza różnica to nowy usprawniony corssfader z opcją regulacji oporu, co pozwala jeszcze lepiej dostosować go do osobistych preferencji DJ-a. Wśród pozostałych zmian znajdziemy też usprawnioną integrację z Serato DJ oraz dodatkowe wejścia do podłączania systemów DVS. Pozostałe parametry miksera pozostały jednak w zasadzie bez zmian. Nadal mamy tu więc do czynienia z całkiem rozbudowanym dwukanałowym mikserem skierowanym głównie do turntablistów, wyposażonym w kolorowy wyświetlacz dotykowy o wysokiej rozdzielczości.

W przypadku kontrolera Twelve MKII największą zmianą w stosunku do poprzednika jest możliwość współpracy z programami Traktor Pro i Virtual DJ (oryginalny Twelve działał tylko z Serato DJ). Co ciekawe, funkcja ta może działać na dwa sposoby. Po pierwsze – Twelve MKII może zostać podłączony do komputera przez USB i działać jak zwykły kontroler MIDI sterujący oprogramowaniem. Urządzenie zostało też jednak wyposażone w wyjścia RCA, przez które w trakcie poruszania kołem jog wysyłany jest sygnał przypominający ten z płyt z kodem czasowym (użytkownik może sam wybrać typ sygnału spośród kilku dostępnych). Jeśli więc podłączymy Twelve MKII do interfejsu audio lub wejścia w mikserze, wspomniane programy będą po prostu traktować go jak taką płytę. Nowa generacja Twelve została też wyposażona w niewielki ekran OLED, pokrętło do przeglądania biblioteki w programach DJ-skich oraz przycisk do obsługi funkcji Instant Doubles.

Seventy-Two MKII i Twelve MKII zostały wycenione odpowiednio na 1899 USD i 899 USD. Więcej informacji na ich temat znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej firmy Rane.