Rane One – nowy kontroler dla Serato DJ ze zmotoryzowanymi kołami jog

Firma Rane znana jest przede wszystkim z produkcji wysokiej klasy mikserów DJ-skich, jednak od jakiegoś czasu w jej ofercie zaczęły pojawiać się także kontrolery MIDI. Dziś zaprezentowała ona nowy produkt tego typu – Rane One.

Rane One to stosunkowo prosty i minimalistyczny dwukanałowy kontroler dla programu Serato DJ, skierowany głównie do turntablistów poszukujących bardziej kompaktowej alternatywy dla gramofonów i miksera. Jego cechą charakterystyczną są dwa zmotoryzowane siedmiocalowe koła jog, na których umieszczono imitacje płyt winylowych. Dzięki nim użytkownik może wykonywać scratche i inne turntablistyczne sztuczki w sposób bardziej zbliżony do korzystania z gramofonów i winyli. Na wyposażeniu kontrolera znalazł się też crossfader Mag Four XF, będący nieco zmodyfikowaną wersją crossfadera montowanego w takich mikserach jak Seventy-Two MKII i Seventy.

Rane One ma trafić do sprzedaży w pierwszym kwartale 2021 roku. Cena sugerowana przez producenta wyniesie 1499 euro. Więcej informacji na temat kontrolera znajdziecie na jego oficjalnej stronie internetowej.