QuNeo Rogue powraca jako projekt na Indiegogo

Rogue IndiegogoPamiętacie jeszcze QuNeo Rogue? To akcesorium o którym pisaliśmy po raz pierwszy w listopadzie zeszłego roku, pozwalało na bezprzewodowe korzystanie z kontrolera QuNeo. Niestety, Rogue zniknęło z naszych radarów niemal tak szybko jak się na nich pojawiło. Wczoraj jednak projekt ten został przywrócony do życia jako zbiórka na platformie finansowania społecznościowego Indiegogo (czyżby Keith McMillen obraził się na odpowiedzialny za jego sukces serwis Kickstarter?).

W ramach krótkiego przypomnienia: Rogue to przystawka doczepiana do spodu kontrolera QuNeo, która nie tylko wysyła komunikaty MIDI bezprzewodowo do dołączonego do zestawu odbiornika (drogą radiową, pasmo 2.45GHz ISM), ale też działa jako akumulator, zapewniający od kilku do kilkunastu godzin pracy bez podłączenia do źródła zasilania. KMI jak zwykle ustaliło sensowny próg zbiórki ($10,000) co znaczy, że projekt na pewno zostanie zrealizowany (tym bardziej, że działa on na zasadach Flexible Funding). Po zakończeniu zbiórki funduszy sklepowa cena tego akcesorium wyniesie $395. Oczywiście w trakcie jej trwania (czyli jeszcze przez 45 dni) można je nabyć taniej, w kilku różnych wariantach (w tym całkiem ciekawy zestaw QuNeo + Rogue + Plus wysyłka międzynarodowa za $500). Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu w serwisie Indiegogo.

[Aktualizacja 21.10.2013]

Okazało się, że Rogue nie wzbudza takiego zainteresowania klientów jak poprzednie produkty firmy Keith Mc’Millen Instruments. W chwili gdy piszę te słowa do końca zbiórki zostały cztery dni, a projektowi brakuje jeszcze niemal połowy wymaganej sumy. Na szczęście wszystko odbywa się w ramach trybu „Flexible Funding”, co oznacza, że wymagana kwota 10 tysięcy jest tylko sumą umowną, a osoby które wpłaciły pieniądze na rzecz projektu dostaną swoje „nagrody” niezależnie od tego, czy zostanie ona zebrana. By nieco ożywić temat w sieci umieszczony został film na którym Thavius Beck prezentuje jak działa bezprzewodowa komunikacja QuNeo Rogue z komputerem.