Eowave Quadrantid Swarm – eksperymentalny syntezator z serwisu Kickstarter

Platforma crowdfundingowa Kickstarter pomogła sfinansować produkcję wielu nietypowych instrumentów muzycznych. Jednym z najnowszych spośród nich jest syntezator Quadrantid Swarm firmy Eowave.

Quadrantid Swarm zaprojektowany został tak, by mógł funkcjonować zarówno jako w pełni samodzielny instrument jak i element syntezatora modularnego. Urządzenie te łączy w sobie elementy cyfrowe (oscylator) oraz analogowe (m.in. filtry, mikser, LFO, reverb, wzmacniacz). Poszczególne sekcje instrumentu mogą być łączone kablami, tak by wpływały na siebie nawzajem (te same złącza można wykorzystać też do łączenia Quadrantid Swarm z innymi urządzeniami lub modułami). Na jego wyposażeniu znalazł się też prosty sekwencer oraz zestaw ośmiu niewielkich paneli dotykowych, które mogą służyć do sterowania wysokością dźwięku (chociaż oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać w tym celu klawiaturę sterującą bądź inny kontroler MIDI). Quadrantid Swarm oferuje osiem różnych trybów działania, przystosowanych do tworzenia różnego rodzaju brzmień. Od tego, który z nich wybierzemy, zależeć będzie m.in. rodzaj fali generowanej przez oscylator oraz efekt działania pokrętła „character”.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze egzemplarze Quadrantid Swarm trafią do nabywców w kwietniu 2018 roku. Cena urządzenia wyniesie 450 euro. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie projektu w serwisie Kickstarter.