Program wymiany kontrolerów Push kończy się w niedzielę

Ableton PushW listopadzie ubiegłego roku firma Ableton uruchomiła program wymiany kontrolerów Push, w ramach którego użytkownicy starszego modelu mogli zwrócić go do producenta, otrzymując w zamian zniżkę na zakup nowej wersji. Osoby zainteresowane takim rozwiązaniem mogą z niego skorzystać do końca bieżącego tygodnia.

W niedzielę, 1 maja, minie bowiem ostatni dzień trwania wspomnianego programu. W zamian za zwrot używanego kontrolera można zyskać 30% zniżki na zakup drugiej generacji. Firma Nutron, będąca polskim dystrybutorem kontrolera Push i oprogramowania Ableton Live, opublikowała w sieci szczegółową instrukcję dla osób chcących wziąć udział w programie.

Kontrolery pierwszej generacji zebrane w ramach programu wymiany zostaną poddane renowacji i przekazane za darmo rozmaitym placówkom i organizacjom zajmującym się propagowaniem edukacji muzycznej wśród dzieci i młodzieży. Osoby zajmujące się taką działalnością mogą wypełnić formularz na oficjalnej stronie firmy Ableton i, jeśli będą spełniać wymagania programu, otrzymać kilka darmowych egzemplarzy kontrolera. Pierwszeństwo w kolejce będą miały organizacje non-profit zajmujące się pracą z młodzieżą.