Push Turn Move – książka o projektowaniu narzędzi do tworzenia muzyki elektronicznej

Klawisze, przyciski, pady, pokrętła, suwaki i panele dotykowe… to tylko niektóre spośród wielu elementów wykorzystywanych we współczesnych narzędziach do tworzenia muzyki elektronicznej. Bardzo często to właśnie ich rodzaj, liczba i rozmieszczenie decyduje o tym, jak dobrze korzysta nam się z danego kontrolera, instrumentu czy efektu. Push Turn Move to ilustrowany przewodnik po różnych rodzajach interfejsów użytkownika stosowanych w tego typu urządzeniach.

Autorem książki jest duński projektant Kim Bjørn, jednak do jej powstania przyczyniło się również wiele innych osób (m.in. Jean-Michel Jarre, Jordan Rudess, Roger Linn, Dave Smith, Ean Golden i Moldover) oraz firm (m.in. Ableton, Arturia, Roland, Native Instruments i Teenage Engineering). Czytelnicy znajdą w niej informacje dotyczące różnych zasad, koncepcji i technik wykorzystywanych podczas projektowania instrumentów, efektów, kontrolerów, aplikacji i innych narzędzi do tworzenia muzyki elektronicznej, przedstawione na przykładach ponad 100 urządzeń i programów. Całość uzupełniają wywiady z projektantami i artystami oraz wysokiej jakości zdjęcia i grafiki (w tym oryginalne szkice, rysunki techniczne i grafiki koncepcyjne).

Premierę książki zaplanowano na październik a jej sklepowa cena wyniesie 74 euro. Osoby, które zdecydują się wesprzeć projekt na platformie Kickstarter, mogą ją jednak nabyć taniej (46 euro) i otrzymać swój egzemplarz miesiąc wcześniej. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie projektu w serwisie Kickstarter.