Ableton Push i automaty perkusyjne

Ableton Push Drum MachinesSzeroko pojęta muzyka elektroniczna, tak jak każdy inny gatunek muzyczny, posiada swój własny zestaw kultowych instrumentów, których specyficzne brzmienie zapisało się na stałe w jej historii. Mimo iż większość z nich dawno już doczekała się swoich wirtualnych odpowiedników, coraz większa liczba producentów muzycznych stara się ostatnio „powrócić do korzeni” poprzez wprowadzenie do swojego setupu wszelkiej maści „staroszkolnych” rozwiązań.

Siła sentymentu jaką darzymy urządzenia tego typu sprawia jednak, że czasem łatwo jest zapomnieć, iż wygoda obsługi niektórych z nich odbiega dość daleko od tego, do czego przyzwyczaiły nas bardziej współczesne produkty. Na szczęście specyfika standardu MIDI, a mówiąc konkretniej: fakt iż nie zmienił się on za bardzo w ciągu ostatnich 30 lat, sprawia iż nowoczesne kontrolery całkiem dobrze radzą sobie przy współpracy nawet z nieco bardziej zabytkowymi urządzeniami.

Kilka miesięcy temu firma Ableton zamieściła w sieci serię krótkich nagrań prezentujących, jak kontroler Push radzi sobie z obsługą sprzętowych syntezatorów. Teraz dołączył do nich kolejny materiał, pokazujący jakie korzyści można osiągnąć wykorzystując Push w połączeniu z tradycyjnymi automatami perkusyjnymi. W poniższym nagraniu znajdziecie więc wszystkie najważniejsze informacje dotyczące wspomnianego zagadnienia, poczynając od sposobów na „spięcie” wszystkich elementów w jedną całość, a kończąc na sposobach na wykorzystanie takiego setupu w praktyce.