Prototypy kontrolerów firmy Samson Technologies

Firma Samson Technologies nie jest raczej kojarzona z produkcją kontrolerów MIDI. Mają co prawda w swoim katalogu kilka klawiatur sterujących, ale to na razie wszystko. Na tegorocznych targach NAMM postanowili jednak zaprezentować światu prototypy swoich pierwszych kontrolerów skierowanych do DJ’i i producentów muzycznych. Inspiracja serią Nano jest widoczna na pierwszy rzut oka, ale firma Samson dodaje też kilka przydatnych ciekawostek.

Pierwszy kontroler o roboczej nazwie MD13 to połączenie padów z klawiszami odrobinę przypominające QuNexus firmy Keith McMillan Instruments. Oprócz miniaturowych padów tworzących wzór jednej oktawy klawiatury, na jego powierzchni znajdziemy osiem przycisków, siedem potencjometrów (w tym jeden duży) oraz crossfader.

Drugi kontroler, ukrywający się pod nazwą MF8, to wariacja na temat nanoKONTROL firmy Korg. Oprócz ośmiu zestawów Fader + potencjometr i dwa przyciski na jego powierzchni znajdziemy również pięć przycisków transportu, 9 przycisków dodatkowych oraz duży potencjometr i crossfader. Kontroler ten ma szanse sprawdzić się zarówno jako narzędzie do obsługi programów typu DAW jak i zapasowy kontroler dla DJ’a.

Niestety, firma Samson nie ujawniła jeszcze żadnych szczegółów dotyczących samych kontrolerów, ani tym bardziej ich daty premiery bądź ceny.

źródło