EraserMice prezentuje proSession Tools – ciekawe narzędzia dla programu Ableton Live

EraserMice proSessionEric Ameres, znany szerszej publiczności jako EraserMice, to najnowszy „nabytek” grupy Isotonik Studios, zajmującej się głównie tworzeniem wszelkiej maści usprawnień dla programu Ableton Live (to oni stworzyli m.in. świetny Launchsync). Jego pierwszym dziełem wydanym pod nowym szyldem jest proSession Tools – zestaw genialnych w swojej prostocie narzędzi dla użytkowników programu Ableton Live.

Pierwsze z nich, nazwane po prostu proSession, to nic innego jak pomniejszony podgląd widoku Session View, który możemy umieścić na dowolnej ścieżce zyskując tym samym możliwość korzystania jednocześnie z obu widoków (Session View i Arrangement View) na jednym ekranie. Co więcej, oprócz swobodnego dostępu do klipów (które oczywiście można odpalać i zatrzymywać dokładnie tak, jak w „normalnym” Session View) zyskujemy tu jeszcze szybki dostęp do wybranych parametrów danej ścieżki, pomiędzy którymi można przełączać się za pomocą prostych skrótów klawiaturowych. Jeśli jednak zależy nam na szybkim, wygodnym i czytelnym dostępie do wszystkich parametrów ścieżki z pomocą przychodzą nam proSession HUDD, czyli proste uzupełnienie głównego narzędzia wyświetlające bardziej szczegółowo parametry ścieżki, oraz proSession HUDDremote ułatwiający sterowanie tym wszystkim za pomocą kontrolerów MIDI.

Pakiet proSession Tools dostępny jest do nabycia na oficjalnej stronie firmy Isotonik Studios, gdzie kosztuje on 13.99 funtów szterlingów. Oczywiście należy pamiętać o tym, że do działania narzędzi wymagany jest program Ableton Live z rozszerzeniem Max for Live. W razie wszelkich niejasności dotyczących obsługi narzędzi wchodzących w skład zestawu proSession Tools przed zakupem warto zajrzeć do oficjalnej instrukcji obsługi.