Propellerhead Discover – internetowa kolaboracja w programie Reason 8

Reason 8Żyjemy w czasach, w których odległość między artystami dawno już przestała być przeszkodą we wspólnym tworzeniu muzyki. Nie dziwi więc fakt, że w sieci pojawia się coraz więcej serwisów mających na celu ułatwienie nam internetowej współpracy z innymi ludźmi. Jednym z najmłodszych spośród nich jest Discover – stworzony specjalnie z myślą o użytkownikach produktów firmy Propellerhead.

Usługa ta już od jakiegoś czasu znajduje się w fazie testów Beta, jednak dopiero niedawno możliwość korzystania z niej została udostępniona szerszemu gronu użytkowników. Dwa tygodnie temu w sieci pojawiło się też pierwsze nagranie promujące Discover, w zgrabny sposób przedstawiające ideę leżącą u podstaw tego projektu.

Niestety, powyższe nagranie nie zdradzało zbyt wielu szczegółów dotyczących samej usługi, a co za tym idzie nie stanowiło zbyt dobrej odpowiedzi na pytanie: czy Discover to wystarczający powód, by przesiąść się z Reason 7 na Reason 8? Na szczęście firma Propellerhead nie zwlekała długo z wypuszczeniem kolejnych, tym razem bardziej szczegółowych materiałów promocyjnych. Pierwszy z nich nie tylko rzuca nieco więcej światła na sposób, w jaki platforma Discover współpracuje z oprogramowaniem firmy Propellerhead, ale też zawiera w sobie ciekawy poradnik dotyczący pracy ze ścieżkami nie posiadającymi stałego tempa.

Więcej informacji na temat platformy Propellerhead Discovery znajdziecie na jej oficjalnej stronie internetowej. Ostateczną wersję utworu omawianego w poradniku możecie zaś usłyszeć tutaj.