Prima Aprilis 2013: Podsumowanie

Tegoroczne święto Prima Aprilis całkiem pechowo zbiegło się w czasie z Wielkanocą, przez co większość z nas zamiast spędzać czas na robieniu sobie nawzajem żartów, spędziła go na kanapie starając się powstrzymać tryb autodestrukcji spowodowany nieumiarkowaniem w jedzeniu i piciu. Na szczęście branża audio nie odpuściła sobie tegorocznej okazji do wprowadzania wszystkich w błąd. Mało tego, można by nawet rzec, że do prima aprilis podchodzi się w niej coraz poważniej, a fałszywe reklamy mają budżety porównywalne z tymi prawdziwymi. Poniżej znajdziecie krótkie podsumowanie „wkrętów” które w tym roku zaserwowały nam firmy posiadające odrobinę dystansu do swoich produktów.

1. RØDE prezentuje i16

Firma RØDE, która kilka miesięcy temu zaprezentowała całkiem ciekawy mikrofon typu X/Y zaprojektowany z myślą o współpracy z urządzeniami firmy Apple, tym razem postanowiła pójść o krok dalej i zaoferować potencjalnym nabywcom urządzenie składające się z aż 16 mikrofonów pojemnościowych.

2. Livid Instruments prezentuje Livid Button

Teksańska firma Livid Instruments znana jest głównie ze swoich ręcznie robionych kontrolerów. Mimo iż zapowiedziany wczoraj Livid Button prezentuje dość minimalistyczne podejście do tematu kontrolerów MIDI, to i w jego przypadku firma dołożyła wszelkich starań by zachować wysoką jakość wykonania z której słyną jej pozostałe produkty.

3. Dubspot testuje conTRAPtion

Ekipa z Dubspot przygotowała dla nas w tym roku ekskluzywną wideo-prezentację conTRAPtion, wtyczki VST która pozwala na przekształcenie dowolnego utworu w Trap.

4. Slate Digital przedstawia wtyczkę Dave Pensado Mix Advisor

 Dave Pensado Mix Advisor to próba cyfrowego odtworzenia umysłu Dave’a Pensado i wykorzystania go w roli wirtualnego doradcy. Najstraszniejsze jest to, że wtyczka naprawdę działa (link na końcu filmu). Niestety, cyfrowa wersja Dave’a okazuje się dużo mniej sympatyczną postacią niż jej odpowiednik z krwi i kości.

I to by było na tyle. Jeśli trafiliście na jakieś inne przykłady Prima Aprilisowych żartów ze strony branży audio nie zapomnijcie podzielić się nimi w komentarzach 😉

[Update z profilu FB]