Poly Expressive – ciekawy kontroler nożny z Kickstartera

Większość kontrolerów przystosowanych do obsługi stopami wyposażona jest w pedały lub duże przyciski. Twórcy projektu Poly Expressive podeszli jednak do tematu nieco inaczej, zastępując wspomniane elementy dużym panelem dotykowym rozpoznającym miejsce i siłę nacisku.

Najbardziej charakterystyczną cechą Poly Expressive nie jest jednak sam panel dotykowy, lecz sposób w jaki się go używa. Korzystając z dołączonego oprogramowania użytkownik może podzielić go na dowolnej wielkości obszary wysyłające różne komunikaty MIDI. Na podstawie przygotowanych przez niego ustawień tworzona jest następnie „mapa”, którą należy wydrukować i umieścić pod przezroczystą powłoką pokrywającą górny panel kontrolera. W ten sposób użytkownik może w miarę wygodnie obsługiwać wiele różnych parametrów za pomocą jednego panelu dotykowego. Urządzenie będzie dostępne w dwóch wersjach, różniących się między sobą rozmiarem. Model standardowy przystosowany będzie do kartek formatu A3, a model mini do A4. Kontroler Poly Expressive zaprojektowany został z myślą o sterowaniu efektami i wzmacniaczami gitarowymi, jednak z powodzeniem można wykorzystywać go też np. do obsługi programów typu DAW.

Na chwilę obecną Poly Expressive znajduje się na etapie zbiórki funduszy za pośrednictwem platformy Kickstarter. Twórcom projektu udało się jak na razie zebrać mniej niż połowę kwoty potrzebnej na rozpoczęcie produkcji, jednak do końca zbiórki został jeszcze cały miesiąc. By zamówić kontroler w przedsprzedaży należy wesprzeć twórców kwotą $329 ($229 jeśli chcemy wersję Mini). Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem pierwsze egzemplarze trafią do nabywców w marcu przyszłego roku. Więcej informacji na temat kontrolera Poly Expressive znajdziecie na oficjalnej stronie projektu w serwisie Kickstarter.