SONiVOX zapowiada Pitch2MIDI

Pitch2MIDI

Stworzenie dobrze działającego, niezawodnego narzędzia pozwalającego na konwersję sygnałów audio na komunikaty MIDI to dość trudne wyzwanie, do którego (z różnym skutkiem) podchodzą od lat zarówno producenci sprzętu jak i oprogramowania. Najnowszym produktem oferującym taką funkcjonalność jest wtyczka Pitch2MIDI firmy SONiVOX.

Niestety, jak na razie producent nie zdradził zbyt wielu informacji na temat szczegółów działania wtyczki i zakresu oferowanych przez nią możliwości. Pewnym jest, że proces konwersji audio na MIDI będzie odbywać się w czasie rzeczywistym, co pozwoli między innymi na sterowanie wirtualnymi instrumentami za pomocą instrumentów akustycznych lub nawet ludzkiego głosu. Podobnie jak większość innych produktów tego typu Pitch2MIDI nie będzie jednak w stanie obsłużyć ścieżek polifonicznych. Wtyczka będzie traktowana przez programy typu DAW jako efekt umieszczany na kanale audio, którego głównym zadaniem będzie konwertowanie „słyszanych” dźwięków na komunikaty MIDI i wysyłanie ich do innych wtyczek. Wiadomo też, że Pitch2MIDI zostanie wyposażona dodatkowo we wbudowany syntezator, umożliwiający wykorzystanie jej jako samodzielnego instrumentu.

Wtyczka Pitch2MIDI trafi do sprzedaży w lutym tego roku, a jej cena wyniesie $149,99. Przed zakupem będzie można skorzystać z 15 dniowej wersji testowej produktu.