Pioneer zapowiada DDJ-SZ2

ddj-sz2Gdy firma Pioneer DJ przekształciła aplikację Rekordbox w samodzielne oprogramowanie DJ-skie wiele wskazywało na to, że na dobre zrezygnuje ona z produkcji urządzeń współpracujących z konkurencyjnymi programami. I rzeczywiście, wszystkie kontrolery zaprezentowane przez nią w ciągu ostatniego roku projektowane były z myślą o obsłudze Rekordbox DJ. Okazuje się jednak, że Pioneer mimo wszystko nie zrezygnował jeszcze ze wspierania softu innych firm, czego dowodem jest zapowiedziany dziś DDJ-SZ2.

Urządzenie te jest, jak nietrudno się domyślić, usprawnioną wersją wypuszczonego na początku 2014 roku modelu DDJ-SZ, będącego jednym z najbardziej rozbudowanych kontrolerów dla Serato DJ. Niestety, druga edycja nie przynosi ze sobą żadnych poważnych zmian, a jedynie kilka pomniejszych usprawnień. Najważniejszą nowością są dodatkowe przyciski, służące do obsługi nowych funkcji programu Serato DJ, takich jak Key Shift, Key Sync oraz Serato Flip. Pady umieszczone pod kołami Jog zyskały zaś dodatkowy tryb działania, umożliwiający korzystanie z funkcji Pitch Play. Pojawił się też dodatkowy przycisk służący do obsługi funkcji Quantize.

Pioneer DDJ-SZ2 trafi do sprzedaży w styczniu przyszłego roku i będzie kosztował $1,999. W zestawie z kontrolerem otrzymamy także Serato DJ wraz z rozszerzeniami Serato Pitch n Time oraz Serato Flip. Pierwszych 3000 nabywców otrzyma też dodatkowo w prezencie rozszerzenie Serato Video. Więcej informacji na temat urządzenia znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Pioneer DJ.