Pioneer XDJ-RX – kolejny etap w ewolucji kontrolerów DJ-skich?

Gdy jakiś czas temu firma Numark zaprezentowała światu NV – pierwszy kontroler dla programu Serato DJ wyposażony w kolorowe wyświetlacze o dużej rozdzielczośći, wszyscy wiedzieliśmy, że właśnie rozpoczął się pewien nowy etap w ewolucji kontrolerów DJ-skich. Niedługo później firma Native Instruments odpowiedziała na to swoim Traktor Kontrol S8, który szedł jeszcze dalej w przyszłość rezygnując ostatecznie z kół jog. Wiele osób zastanawiało się jednak, dlaczego nie pójść jeszcze dalej i nie zrezygnować też przy okazji z konieczności korzystania z laptopa? Jeśli i wy zadawaliście sobie to pytanie, najnowszy produkt firmy Pioneer jest propozycją skierowaną właśnie do was. 

XDJ-RX to hybryda samodzielnego odtwarzacza USB i kontrolera wyposażona w duży, pojedynczy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, umieszczony po środku górnego panelu. W pierwszym trybie urządzenie korzysta z wbudowanej aplikacji Rekordbox, znanej dobrze użytkownikom produktów firmy Pioneer. Odtwarzacz wyposażony został w dwa złącza umożliwiające podłączenie przenośnych pamięci USB, na których będziemy mogli nie tylko przechowywać naszą muzykę, ale też nagrywać sety (co ciekawe, XDJ-RX będzie posiadał również funkcję przesyłania/odbierania bezprzewodowego, np. z telefonu lub tabletu, lecz będzie to wymagało podłączenia do niego zewnętrznego modemu). XDJ-RX będzie mógł działać również jako samodzielni mikser, umożliwiający podłączenie dodatkowych CD-Playerów lub gramofonów. Po podłączeniu urządzenia do laptopa zmieni się ono zaś w normalny kontroler MIDI USB. Wszystko wskazuje też na to, że podczas współpracy z programem Traktor Pro 2 będzie istniała możliwość wykorzystania wyświetlacza w podobny sposób w jaki robiły to wybrane odtwarzacze z serii CDJ.

Pioneer XDJ-RX trafi do sprzedaży najprawdopodobniej już w przyszłym miesiącu, a jego przewidywana cena wynosi $1,800. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie produktu.