Pioneer DJ prezentuje XDJ-RR – nowy odtwarzacz all-in-one mogący również pełnić rolę kontrolera

Firma Pioneer DJ zaprezentowała dziś nowego członka rodziny XDJ. Podobnie jak jego poprzednicy jest to urządzenie typu all-in-one, mogące pełnić jednocześnie rolę podwójnego odtwarzacza multimedialnego i kontrolera DJ-skiego sterującego programem Rekordbox DJ.

XDJ-RR przypomina wypuszczony w ubiegłym roku model XDJ-RX2 i oferuje ten sam podstawowy zestaw funkcji. Jest on jednak od niego mniejszy, lżejszy i tańszy, co niestety wiąże się z kilkoma uproszczeniami. Zamiast szesnastu dużych padów z kolorowym podświetleniem znajdziemy tu osiem mniejszych, z jednolitym podświetleniem. Sekcja miksera została pozbawiona kilku elementów (zniknęły z niej m.in. przełącznik krzywej cięcia crossfadera, pokrętło wyboru efektów i przycisk Tap Tempo) i nieco bardziej ściśnięta. Ekran w nowym modelu zachowuje wprawdzie ten sam rozmiar, co w poprzednim, jednak nie oferuje funkcji rozpoznawania dotyku. Zmniejszeniu uległy natomiast pitch-fadery.

XDJ-RR oferuje też mniejszą liczbę wbudowanych efektów (siedem zamiast dwunastu) oraz znacznie mniej rozbudowany interfejs audio, pozbawiony wyjścia Booth i wejść Line/Phono (co za tym idzie, w odróżnieniu od modelu XDJ-RX2, XDJ-RR nie może pełnić roli samodzielnego miksera). W oficjalnej specyfikacji brak też jakiejkolwiek wzmianki na temat możliwości obsługi za jego pomocą rozszerzenia Rekordbox Video. Trudno jednak odgadnąć, czy rzeczywiście nie oferuje on tej funkcji, czy też jest to jedynie niedopatrzenie ze strony firmy Pioneer DJ.

XDJ-RR trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, a cena sugerowana przez producenta wyniesie 1099 USD (XDJ-RX2 kosztował w dniu premiery 1699 USD). Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Pioneer DJ.