Pioneer prezentuje CDJ-TOUR1 i DJM-TOUR1

Dj Tour

Duże ekrany laptopów odgradzające DJ-a od publiczności od wielu lat spotykały się z krytyką ze strony fanów elektronicznej muzyki tanecznej. Sytuacja ta sprawiła, że wielu producentów sprzętu DJ-skiego zdecydowało się na wyposażenie swoich produktów w nieco mniejsze wyświetlacze, montowane bezpośrednio na powierzchni odtwarzacza/kontrolera/miksera, pozwalające użytkownikom nadal korzystać z wszystkich dobrodziejstw ekranów bez konieczności zasłaniania się laptopem. Najnowsza linia produktów firmy Pioneer obrała jednak zupełnie inny kierunek.

Odtwarzacz CDJ-TOUR1 oraz mikser DJM-TOUR1 wyposażone zostały bowiem w 13 calowe ekrany dotykowe przyczepione do tylnej krawędzi urządzenia za pomocą ruchomych zawiasów. Jako iż ekrany te zostały wyposażone dodatkowo we własne CPU oraz program Rekordbox zainstalowany fabrycznie w pamięci urządzenia, można traktować je jako swego rodzaju DJ-skie minikomputery. DJM-TOUR1 został też dodatkowo wyposażony w możliwość współpracy z KUVO – platformą społecznościową stworzoną przez firmę Pioneer, mającą w założeniu ułatwić kontakt pomiędzy DJ-em a jego słuchaczami, między innymi poprzez automatyczne publikowanie list utworów puszczanych podczas występów.

cdj-tour-1-djm-tour1

Pomijając wspomniane wyświetlacze, oba nowe modele przypominają konstrukcją i rozłożeniem elementów flagowe produkty firmy Pioneer: CDJ-2000NXS2 i DJM-900NXS2. Nie wprowadzono w nich też żadnych nowych funkcji czy efektów. Od swoich poprzedników różnią się one jednak lepszymi przetwornikami cyfrowo-analogowymi, przystosowanymi do pracy z potężnymi, festiwalowymi systemami nagłośnienia, oraz bardziej rozbudowanymi zestawami dostępnych wejść i wyjść.

Pioneer CDJ-TOUR1 wyceniony został na $4,999, zaś za DJM-TOUR1 będzie trzeba zapłacić $5,999. Oba urządzenia trafią do sprzedaży w sierpniu tego roku. Więcej informacji na ich temat znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej firmy Pioneer.