Pioneer przedstawia DDJ-SX2

DDJ-SX2

Gdy firma Serato zapowiedziała dwa nowe rozszerzenia dla swojego flagowego programu Serato DJ od razu wiadomo było, że już niedługo na rynek trafią pierwsze kontrolery przystosowane do obsługi nowych funkcji. Nikt chyba nie spodziewał się jednak, że jednym z nich będzie DDJ-SX2 – następca wydanego dwa lata temu DDJ-SX, który przeszedł do historii jako pierwszy kontroler z oficjalnym wsparciem dla wspomnianego oprogramowania. 

Druga generacja nie wprowadza wprawdzie zbyt wielu zmian w stosunku do poprzednika (który i tak stanowił jeden z najbardziej rozbudowanych kontrolerów w swojej klasie) jednak trzeba przyznać, że tych kilka nowości prezentuje się naprawdę ciekawie. SX2 przynosi ze sobą bowiem dodatkowe przyciski do obsługi funkcji FLIP, wbudowaną kartę dźwiękową współpracującą z rozszerzeniem DVS, poprawione koła Jog oraz kolorowe podświetlenie padów.

Pioneer DDJ-SX2 trafi do sprzedaży w październiku, a jego przewidywana cena wynosi 999 euro. W zestawie z kontrolerem otrzymamy również darmowe rozszerzenie FLIP, kosztujące normalnie $29.