Pioneer prezentuje DDJ-SB2

DDJ-SB2Kontroler DDJ-SB zaprojektowany został jako tańsza i bardziej kompaktowa alternatywa dla modeli DDJ-SZ i DDJ-SX. Mimo iż nie wyróżniał się on zbyt mocno na tle konkurencji, to jednak dość szybko udało mu się zyskać całkiem sporą popularność wśród użytkowników. Już niedługo model ten doczeka się następcy w postaci DDJ-SB2.

Nowe wcielenie zachowa zarówno wygląd jak i funkcjonalność swojego poprzednika, wprowadzając przy tym kilka niewielkich, aczkolwiek naprawdę ciekawych usprawnień. Najważniejszą z nich będzie możliwość obsługi czterech wirtualnych odtwarzaczy w programie Serato DJ. Kolejną ciekawostką będzie funkcja Pad Trans, dzięki której przyciśnięcie poszczególnych padów zaowocuje rytmicznym „cięciem” dźwięku, dającym efekt podobny do tzw. Transformer Scratch. Projektanci wprowadzili też kilka drobnych zmian w ilości i rozmieszczeniu poszczególnych elementów na górnym panelu kontrolera, dodając między innymi mierniki wysterowania i pokrętła Trim. Nowy model, podobnie jak jego poprzednik, zaprojektowany został z myślą o współpracy z aplikacjami Serato DJ Intro i Serato DJ.

Co ciekawe, DDJ-SB2 będzie też nieco tańszy niż jego pierwowzór w dniu swojej premiery. Cena sugerowana przez producenta wynosi bowiem $285/259 euro (DDJ-SB kosztował $299). Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem urządzenie te trafi na sklepowe półki w przyszłym miesiącu. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Pioneer.