Pioneer prezentuje DDJ-800

W ubiegłym roku firma Pioneer DJ wprowadziła do sprzedaży dwa nowe kontrolery z serii DDJ, oznaczone numerami 1000 i 400, zaprojektowane z myślą o obsłudze programu Rekordbox DJ. Dziś zapowiedziała ona kolejny model z tej serii – DDJ-800 – łączący w sobie cechy obu wspomnianych poprzedników.

DDJ-800 odziedziczył wiele najlepszych cech DDJ-1000, takich jak wyświetlacze na kołach jog, pełnowymiarowe pitch-fadery, duże pady, rozbudowany zestaw złączy (w tym wyjścia master XLR oraz wejścia RCA z wbudowanymi przedwzmacniaczami gramofonowymi), możliwość pracy jako samodzielny mikser (z wbudowanymi własnymi efektami) oraz rozkład elementów wzorowany na flagowych mikserach i odtwarzaczach marki Pioneer (co w założeniu ma ułatwić korzystającym z niego DJ-om późniejsze przeniesienie się na sprzęt z „wyższej półki”). Jest on jednak od niego mniejszy, lżejszy, tańszy i, podobnie jak DDJ-400, posiada dwukanałową sekcję miksera (dostęp do trzeciego i czwartego kanału jest jednak możliwy za pomocą przełączników). Model ten wydaje się więc być świetną propozycją dla osób potrzebujących czegoś mniejszego od DDJ-1000, lecz oferującego zbliżone możliwości.

DDJ-800 trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, a jego cena wyniesie 1000 USD. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej firmy Pioneer.