Pioneer DJ prezentuje sześciokanałowy mikser DJM-V10-LF

Na początku tego roku podczas targów NAMM firma Pioneer DJ zaprezentowała nowy rozbudowany sześciokanałowy mikser DJM-V10. Teraz pokazano jego alternatywną, nieco zmodyfikowaną wersję, noszącą nazwę DJM-V10-LF.

DJM-V10-LF pod względem budowy jest niemal identyczny jak jego poprzednik. Jedyna różnica to brak crossfadera i dłuższe line-fadery (60 mm zamiast 45 mm), dzięki którym może on stanowić ciekawą alternatywę dla DJ-ów preferujących styl miksowania polegający na długich, powolnych przejściach i odtwarzaniu wielu piosenek jednocześnie, którzy często w ogóle nie korzystają z crossfadera. Pozostałe elementy miksera pozostały tu jednak zasadniczo bez zmian. Znajdziemy tu więc sześć kanałów, każdy wyposażony w 4-pasmowe EQ, oddzielny filtr (mogący działać w dwóch trybach – górno i dolno przepustowym) i własny kompresor. Na kanale master znajdziemy też dodatkowe, bardziej agresywne 3-pasmowe EQ, pozwalające całkowicie odcinać wybrane częstotliwości. Własne EQ posiada też kanał Booth, choć tutaj ograniczono się już do prostego podziału na pasma wysokie i niskie.

DJM-V10-LF został wyceniony przez producenta na 3299 USD (100 USD więcej niż jego poprzednik w dniu premiery). Więcej informacji na temat tego miksera znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Pioneer DJ.