Pioneer DJ prezentuje sekwencer Toraiz Squid

Firma Pioneer DJ znana jest przede wszystkim z produkcji sprzętu DJ-skiego, jednak od jakiegoś czasu w jej ofercie zaczęły też stopniowo pojawiać się narzędzia skierowane do producentów muzycznych i live-act’owców, takie jak sampler Toraiz SP-16 i syntezator Toraiz AS-1. Dziś zaprezentowała ona kolejny produkt z tej serii – sekwencer Toraiz Squid.

Toraiz Squid to szesnastościeżkowy sekwencer zaprojektowany przede wszystkim z myślą o sterowaniu samplerami, syntezatorami i innymi narzędziami do tworzenia szeroko pojętej muzyki elektronicznej (w tym także wirtualnymi instrumentami i programami typu DAW), z którymi może komunikować się za pomocą wbudowanych złączy MIDI, CV/Gate i USB. Głównym elementem górnego panelu urządzenia jest siatka szesnastu czułych na siłę uderzenia padów z kolorowym podświetleniem. Za ich pomocą użytkownik może tworzyć rytmy, linie basu, akordy i melodie (z opcją ograniczenia zakresu dźwięków do jednej wybranej skali), układając sekwencje krok po kroku lub nagrywając je na żywo. Stworzone za jego pomocą ścieżki można następnie modyfikować za pomocą zestawu prostych funkcji, pozwalających m.in. zmienić kierunek, prędkość i sposób odtwarzania sekwencji.

Sekwencer Toraiz Squid został wyceniony przez producenta na 599 USD. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Pioneer DJ.