Pioneer DJ prezentuje mikser DJM-S7

W październiku ubiegłego roku firma Pioneer DJ wypuściła na rynek nowy battle-mikser DJM-S11. Dziś zaprezentowano kolejny model z tej serii, noszący nazwę DJM-S7.

DJM-S7 to dwukanałowy mikser skierowany przede wszystkim do turntablistów, mogący współpracować z programami Serato DJ Pro i Rekordbox DJ. Jest on znacznie mniejszy i prostszy od DJM-S11, pod względem budowy przypominając bardziej model DJM-S9 z 2015 roku. Nie znajdziemy w nim też dotykowego wyświetlacza znajdującego się na wyposażeniu „jedenastki”. Posiada on jednak dwie funkcje, których brak w większym i droższym modelu. Pierwsza z nich to łączność Bluetooth, pozwalająca na bezprzewodowe odtwarzanie muzyki np. ze smartfonów. Druga, o wiele ciekawsza, to Loop MIDI – nowy tryb działania „wajch” umieszczonych nad padami, pozwalający rytmicznie powtarzać wysyłanie wybranego przez nas komunikatu MIDI w tempie odtwarzanego utworu (można to wykorzystać np. do rytmicznego powtarzania punktu Hot Cue albo sampla).

Mikser DJM-S7 został wyceniony na 1399 USD. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej firmy Pioneer DJ.