Pioneer DJ prezentuje DJM-S11 – nowy mikser dla turntablistów

W 2015 roku firma Pioneer DJ wprowadziła na rynek DJM-S9 – nowoczesny mikser skierowany przede wszystkim do turntablistów korzystających z programu Serato DJ Pro. Dziś zaprezentowano następcę tego modelu – DJM-S11.

DJM-S11 podobnie jak jego poprzednik jest dwukanałowym battle mikserem zaprojektowanym pod kątem scratchu, beatjugglingu i innych turntablistycznych sztuczek. Pod względem konstrukcyjnym przypomina on z grubsza poprzedni model. Znajdziemy tu więc wysokiej klasy crossfader i line-fadery, charakterystyczne „wajchy” do obsługi efektów oraz szesnaście padów z kolorowym podświetleniem. Główną nowością jest zaś niewielki dotykowy ekran umieszczony pośrodku górnej połowy głównego panelu.

DJM-S11 przynosi ze sobą jednak również dwie ciekawe nowości od strony software’owej integracji z Serato DJ Pro. Pierwszą z nich jest funkcja Scratch Bank, pozwalająca zapisać do 32 sampli do scratchu i szybko przywoływać je za pomocą padów. Druga to opcja sterowania dwoma dodatkowymi wirtualnymi odtwarzaczami programu Serato DJ Pro za pomocą ekranu dotykowego.

DJM-S11 został wyceniony przez producenta na 1999 euro. W sprzedaży dostępna jest też specjalna edycja DJM-S11 SE, różniąca się od wersji standardowej jedynie kolorystyką obudowy wzorowaną na klasycznym modelu DJM-909, wyceniona na 2099 euro. Więcej informacji na temat miksera DJM-S11 znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Pioneer DJ.