Pioneer DJ prezentuje DDJ-XP2

Nieco ponad dwa lata temu firma Pioneer DJ wypuściła na rynek kontroler DDJ-XP1, zaprojektowany głównie z myślą o DJ-ach używających programu Rekordbox w połączeniu z rozszerzeniem DVS, gramofonami i płytami z kodem czasowym. Dziś zapowiedziano, iż kontroler ten doczeka się nowej, lekko odświeżonej wersji, noszącej nazwę DDJ-XP2.

DDJ-XP2 pod względem budowy nie różni się niczym od swojego poprzednika (zmieniono jedynie podpisy na niektórych przyciskach). Główny element kontrolera nadal stanowi tu więc zestaw 32 padów (podzielonych na dwie grupy po 16), za pomocą których możemy obsługiwać m.in. punkty Hot Cue, Sampler czy efekty w kompatybilnych programach DJ-skich. Na jego górnym panelu znajdziemy też dwa paski dotykowe oraz zestaw przycisków funkcyjnych do sterowania biblioteką i odtwarzaczami.

Główną różnicą między DDJ-XP1 i DDJ-XP2 ma być to, iż nowsza wersja będzie oferować pełne wsparcie nie tylko dla Rekordbox DJ, ale też Serato DJ Pro. Znajdziemy w niej też nowy tryb działania padów, pozwalający wykorzystać je do sterowania sekcją transportu w odtwarzaczach. Warto jednak mieć na uwadze, że wszystkie te zmiany leżą po stronie oprogramowania. Istnieje więc spora szansa na to, iż DDJ-XP1 również dostanie nowe funkcje i możliwość współpracy z Serato DJ Pro w ramach przyszłej aktualizacji.

DDJ-XP2 trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, a jego cena wyniesie 299 USD. W zestawie z kontrolerem znajdziemy oprogramowanie Rekordbox DJ z rozszerzeniem DVS. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Pioneer DJ.