Pioneer DJ prezentuje DDJ-200

Firma Pioneer DJ zaprezentowała dziś nowy kontroler z serii DDJ. Model DDJ-200 to jak dotąd najmniejszy i zarazem najtańszy reprezentant tej rodziny urządzeń.

DDJ-200 to niewielki dwukanałowy kontroler, skierowany przede wszystkim do początkujących użytkowników. Na jego górnym panelu znajdziemy dwa koła jog, szesnaście podświetlanych padów, dwa pitch-fadery, przyciski do obsługi odtwarzaczy oraz prostą sekcję miksera. Urządzenie to nie posiada wbudowanego interfejsu audio. W zestawie znajdziemy jednak tzw. splitter, czyli przejściówkę umożliwiającą jednoczesne podłączenie słuchawek i głośników do wyjścia słuchawkowego w komputerze, tablecie lub smartfonie, do którego podłączymy kontroler. W takim wypadku zarówno głośniki jak i słuchawki będą odbierać sygnał mono, więc nie jest to najlepsze rozwiązanie, jednak dla osób stawiających dopiero pierwsze kroki w świecie DJ-ingu i miksujących głównie w domowych warunkach powinno ono wystarczyć.

Mimo iż DDJ-200 może współpracować z programem Rekordbox DJ, to jednak widać wyraźnie, że projektowano go przede wszystkim z myślą o sterowaniu aplikacją WeDJ, dostępną w wersjach dla iPhone’a (która wraz z jego premierą doczekała się aktualizacji do wersji 2.0) oraz urządzeń z systemem Android (która aktualizację dostanie dopiero w bliżej nieokreślonej przyszłości). DDJ-200 może komunikować się z naszym smartfonem bezprzewodowo, za pośrednictwem technologii bluetooth, a do zasilania go wystarczy powerbank.

Kontroler DDJ-200 trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, a jego cena wyniesie 149 USD. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Pioneer DJ.