Pioneer DJ prezentuje DDJ-1000

Firma Pioneer DJ zaprezentowała dziś DDJ-1000 – nowy kontroler zaprojektowany z myślą o obsłudze programu Rekordbox DJ.

Najważniejszą cechą wyróżniającą DDJ-1000 na tle innych kontrolerów z serii DDJ są wyświetlacze umieszczone na kołach jog, mogące pokazywać m.in. takie informacje jak czas odtwarzania, tempo i tonację utworu, podgląd waveformów oraz rozmieszczenie punktów Hot Cue. Model ten wprowadza też cztery nowe efekty Beat FX – Enigma Jet, Mobius Saw, Mobius Triangle i Low Cut Echo – oferując łącznie 18 różnych wbudowanych efektów (14 typu Beat FX i 4 typu Sound Color FX). W DDJ-1000 zrezygnowano natomiast z pokręteł, przycisków i pasków dotykowych służących do obsługi efektów wbudowanych w oprogramowanie Rekordbox DJ. Zmianą w stosunku do poprzednich kontrolerów z serii DDJ jest też przeniesienie pitch-faderów bliżej dolnej krawędzi kontrolera, dzięki czemu układ sekcji odtwarzaczy bardziej przypomina produkty z serii CDJ i XDJ. Pozostałe elementy kontrolera nie odbiegają zbytnio od tego, do czego przyzwyczaiły nas poprzednie modele z serii DDJ. Znajdziemy tu więc m.in. 16 padów z kolorowym podświetleniem, crossfader Magvel Fader oraz przyciski obsługujące różne funkcje programu Rekordbox DJ.

Wbudowany interfejs audio oferuje cztery pary wejść RCA (w tym dwie z przedwzmacniaczami gramofonowymi), dwa wejścia mikrofonowe (jedno combo XLR/TRS i jedno TRS), parę wyjść Booth (2 x TRS) oraz dwie pary wyjść Master (2 x XLR i 2 X RCA). Dwa złącza USB umożliwiają jednoczesne podłączenie dwóch komputerów, co ułatwia zmianę DJ-ów w trakcie imprezy bądź granie setów „back to back”. DDJ-1000 zaprojektowany został z myślą o obsłudze programu Rekordbox DJ, jednak może on też działać jako samodzielny mikser. Kontroler ten jest też kompatybilny z Rekordbox DVS, jednak rozszerzenie to trzeba nabyć oddzielnie.

DDJ-1000 trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2018 roku, a jego cena wyniesie $1199. W zestawie z kontrolerem otrzymamy licencję na program Rekordbox DJ. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Pioneer DJ.