Pioneer DJ prezentuje CDJ-3000

Pioneer DJ to prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalna marka na rynku sprzętu DJ-skiego, od wielu lat wyznaczająca standardy w tej branży. Dziś firma ta zaprezentowała swój nowy flagowy odtwarzacz – CDJ-3000.

Nazwa nowego modelu może być trochę myląca, gdyż CDJ-3000 w rzeczywistości nie posiada napędu CD, lecz odtwarza muzykę z kart SD lub pamięci USB (może też działać jako kontroler dla programu Rekordbox DJ). Jest to jednak na szczęście jedyna negatywna zmiana w stosunku do poprzedniego flagowego modelu tej firmy – odtwarzacza CDJ-2000NXS2. CDJ-3000 może się pochwalić większym (a przy okazji jaśniejszym) wyświetlaczem z usprawnioną obsługą za pomocą dotyku, dodatkowymi przyciskami do obsługi Hot Cue i Beat Jump, bardziej rozbudowaną obsługą pętli oraz nowymi funkcjami służącymi do modyfikowania i dopasowywania do siebie tonacji odtwarzanych utworów – Key Shift i Key Sync. CDJ-3000 wprowadza też szereg usprawnień „pod maską”, mających zapewnić szybsze i stabilniejsze działanie oraz lepszą jakość dźwięku.

Odtwarzacz CDJ-3000 został wyceniony przez producenta na 2399 euro. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej firmy Pioneer DJ.