Pioneer prezentuje DDJ-WeGo 2

pioneer ddjwego2Pierwszy model kontrolera DDJ-WeGo firmy Pioneer, stanowił próbę wejścia giganta na rynek małych, budżetowych kontrolerów (chociaż okazało się, że Pioneer nie do końca rozumie pojęcie „budżetowy”). Na początku reklamowano go jako prosty sprzęt dla początkujących, przez co dość szybko zyskał miano zabawki (w czym pomogły fikuśne światełka i promowana na każdym kroku dostępność w wielu kolorach). Potem scpece od marketingu doszli do wniosku, że ze względu na małe wymiary urządzenia, można je promować jako mobilny kontroler współpracujący z iPadem, dzięki czemu udało się odbudować nieco jego wizerunek.

To właśnie w kierunku rozwiązań mobilnych zwrócili się projektanci pracujący nad drugą edycją kontrolera DDJ-WeGo. Pod względem technicznym dwójka w zasadzie nie różni się od pierwowzoru. Zasadniczo jedyną nowością jest tutaj całkiem spora „rączka” działająca również jako podstawka dla iPada, z którym kontroler współpracuje od razu po wyjęciu z pudełka, dzięki dołączonym do zestawu specjalnym kablom (Lightning, więc mowa tu o urządzeniach nowszej generacji) oraz oprogramowaniu Algoriddim Djay LE. Oprócz nich wraz z kontrolerem dostaniemy program Virtual DJ LE.

130829_1[1]

Podsumowując, DDJ-WeGo 2 nadal pozostaje dość prostym, acz sympatycznym kontrolerem, któremu w przeciwieństwie do poprzednika uda się chyba znaleźć swoją niszę w świecie mobilnych DJ-ów, którzy jakoś przeboleją fakt, iż tym razem dostępny jest on jedynie w trzech kolorach (białym, czerwonym i czarnym).

Niestety, nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie DDJ-WeGo 2 pojawi się w sprzedaży i ile będzie kosztował.