Pioneer prezentuje DDJ-SZ

Pioneer DDJ-SZW przeciągu ostatnich miesięcy seria DDJ, będąca jedną z najciekawszych propozycji od firmy Pioneer, zdążyła już zająć niemal każdą niszę w segmencie kontrolerów DJ-skich typu all-in-one. Mamy tu więc między innymi kompaktowy DDJ-SBnieco bardziej rozbudowany DDJ-SR, oraz czterokanałowy DDJ-SX. Przez jakiś czas wydawało się, że ten ostatni stanowić będzie najwyższy model z serii, jednak dziś okazało się, że firma Pioneer nie powiedziała jeszcze ostatniego zdania. Już niedługo do sprzedaży trafi bowiem DDJ-SZ, prawdziwe monstrum przy którym wszystkie wspomniane kontrolery wyglądają jak dziecięce zabawki.

Zacznijmy od rzeczy oczywistych: w DDJ-SZ znajdziemy wszystko to, co sprawiło, że DDJ-SX zyskał tak dużą popularność. Mamy tu więc duże, wygodne pady (z możliwością wyboru kolorów podświetlenia), pełnowymiarowe koła JOG, pełną integrację z oprogramowaniem Serato DJ oraz możliwość działania jako samodzielny, czterokanałowy mikser z funkcją obsługi systemów DVS. W sekcji miksera znalazło się też miejsce dla sześciu sprzętowych filtrów, oddzielnych sekcji służących do kontrolowania samplera i wejść mikrofonowych, wbudowanego efektora (Sound Color FX) oraz czegoś na wzór prostego instrumentu (Oscillator), który najprawdopodobniej sprowadzać się będzie do wydawania jednego z czterech dostępnych dźwięków, modulowanych za pomocą pojedynczego potencjometru.

Najważniejszą nowością wprowadzoną w tym modelu jest jednak fakt, iż posiada on wbudowane aż dwie niezależne karty dźwiękowe. Pozwala to na jednoczesne połączenie dwóch laptopów i niezależną kontrolę nad odpalonym na nich oprogramowaniem, co powinno sprawdzić się niemal idealnie w setach DJ-skich granych „Back to Back” (chociaż w tym wypadku lepiej brzmiało by określenie „Side by Side”). Po odłączeniu jednego z dwóch wspomnianych laptopów kontroler automatycznie przełącza się na pełną współpracę z drugim, co czyni zmianę DJ-ów w trakcie imprezy rzeczą banalnie wręcz prostą.

Nie wiadomo jeszcze kiedy DDJ-SZ trafi do normalnej sprzedaży. Przewidywana cena jaką przyjdzie za niego zapłacić szczęśliwym posiadaczom wynosi 1,999 euro. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie produktu.