Pioneer DJ prezentuje DDJ-SX3

Pierwszy kontroler z serii DDJ-SX trafił do sprzedaży w 2012 roku, równolegle z premierą programu Serato DJ. Druga edycja pojawiła się na rynku dwa lata później. Teraz, po dłuższej przerwie, firma Pioneer DJ zaprezentowała wreszcie trzecią generację tego kontrolera, tym razem przystosowaną do współpracy z programem Serato DJ Pro.

Nowy kontroler z serii DDJ-SX nie przynosi ze sobą zbyt wielu zmian w stosunku do poprzedników. Nadal mamy tu więc do czynienia z rozbudowanym czterokanałowym kontrolerem typu All-In-One mogącym funkcjonować również jako samodzielny mikser, wyposażonym m.in. w duże koła jog (które, według zapewnień producenta, działają płynniej niż w poprzednim modelu) oraz szesnaście padów z kolorowym podświetleniem. Główną cechą odróżniającą go od modelu z 2014 roku jest bardziej rozbudowany interfejs audio, oferujący dwa złącza USB (co pozwala na podłączenie go do dwóch komputerów jednocześnie) oraz dodatkowe wejście mikrofonowe umieszczone z przodu kontrolera. Dodano też cztery wbudowane efekty Sound Color FX (znane chociażby z mikserów firmy Pioneer DJ) oraz przyciski służące do obsługi funkcji Key Shift i Key Sync (kosztem przycisków służących do ustawiania siatki w programie Serato DJ Pro).

Kontroler DDJ-SX3 trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, a jego cena wyniesie $999. W zestawie z kontrolerem otrzymamy też dwa płatne rozszerzenia dla Serato DJ Pro – Pitch ‘n Time oraz Flip. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Pioneer DJ.