Pioneer DJ prezentuje DDJ-SR2

Ostatnie działania firmy Pioneer dość wyraźnie sugerowały, że zamierza ona zakończyć współpracę z Serato i skupić się na własnym oprogramowaniu – Rekordbox DJ. Dziś okazało się jednak, że nie jest to prawdą. Jeszcze w tym miesiącu do sprzedaży trafi bowiem DDJ-SR2 – nowa wersja popularnego kontrolera współpracującego z Serato DJ.

Na pierwszy rzut oka DDJ-SR2 nie różni się zbyt mocno od wypuszczonego na rynek w 2013 roku modelu DDJ-SR. Jedyne poważniejsze zmiany na górnym panelu to kolorowe podświetlenie padów, paski dotykowe umieszczone nad kołami Jog oraz dodatkowe przyciski służące do obsługi funkcji Key Shift, Key Sync i Key Reset. Najważniejszą zmianą wprowadzoną w nowej wersji kontrolera jest jednak usprawniony wbudowany interfejs audio, oferujący większą funkcjonalność i bogatszy zestaw złączy. Na tylnym panelu kontrolera znajdziemy dwie pary wyjść master (2 x XLR i 2 x RCA), parę wyjść Booth (TRS), dwie pary wejść RCA z wbudowanymi przedwzmacniaczami gramofonowymi oraz wejście na mikrofon (TRS). DDJ-SR2 zyskał też możliwość działania jako samodzielny mikser oraz obsługi rozszerzenia Serato DVS (które niestety trzeba dokupić oddzielnie). Co ciekawe, według zapewnień firmy Pioneer DJ model DDJ-SR2 jest też o 18% lżejszy od swojego poprzednika.

Kontroler DDJ-SR2 trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu a jego cena wyniesie $699. W zestawie z kontrolerem otrzymamy oprogramowanie Serato DJ z rozszerzeniem Pitch 'n Time. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Pioneer DJ.