Pioneer DDJ-REV7 – nowy kontroler DJ-ski ze zmotoryzowanymi kołami jog

Firma Pioneer DJ zaprezentowała dziś dwa nowe kontrolery z serii DDJ. Większy z nich, noszący nazwę DDJ-REV7, to pierwsze urządzenie tej marki wyposażone w zmotoryzowane koła jog.

DDJ-REV7 to rozbudowany kontroler skierowany głównie do turntablistów szukających alternatywy dla tradycyjnego set-upu składającego się z dwóch gramofonów i miksera. Podobnie jak większość innych kontrolerów wyposażonych w zmotoryzowane koła jog posiada on na nich nakładki mające imitować płyty winylowe, dzięki czemu scratchowanie za jego pomocą ma być bardziej naturalne. Cechą wyróżniającą go na tle konkurencji są natomiast kolorowe wyświetlacze umieszczone na kołach jog – rozwiązanie niespotykane wcześniej w zmotoryzowanych kontrolerach DJ-skich. Kontroler ten wyposażony jest też m.in. w sekcję miksera wzorowaną na modelu DJM-S7, crossfader typu Magvel Pro, wbudowany efektor i sampler (z opcją scratchowania samplami za pomocą kół jog) oraz kartę dźwiękową ze wsparciem dla systemów DVS. Urządzenie może działać jako kontroler dla programu Serato DJ lub samodzielny mikser.

Drugim z zaprezentowanych dziś nowych kontrolerów jest DDJ-REV1. Jest to urządzenie znacznie prostsze, skierowane głównie do początkujących, hobbystów i mniej wymagających DJ-ów szukających mniejszego i stosunkowo niedrogiego (przynajmniej jak na standardy firmy Pioneer) kontrolera dla programu Serato DJ.

Kontrolery DDJ-REV7 i DDJ-REV1 zostały wycenione odpowiednio na 1899 USD i 249 USD. Więcej informacji na ich temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Pioneer DJ.