Pigments – nowy wirtualny syntezator firmy Arturia

Francuska firma Arturia posiada w swojej ofercie wiele naprawdę ciekawych syntezatorów, zarówno sprzętowych jak i wirtualnych. Jej najnowszy produkt, noszący nazwę Pigments, zalicza się do tej drugiej grupy.

Pigments to hybrydowy syntezator, oferujący użytkownikom dwa różne „silniki” brzmieniowe, z których można korzystać razem bądź osobno. Pierwszy generuje dźwięk metodą syntezy tablicowej, natomiast drugi symuluje działanie układów syntezatora analogowego. Połączenie tych dwóch dość odmiennych metod syntezy dźwięku czyni z Pigments bardzo wszechstronny instrument, mogący z powodzeniem zarówno naśladować klasyczne syntezatory, jak i tworzyć zupełnie nowe, unikalne brzmienia. Na jego wyposażeniu znajdziemy też m.in. zestaw wbudowanych filtrów i efektów oraz rozbudowaną sekcję modulacji.

Przy okazji premiery swojego nowego wirtualnego syntezatora firma Arturia zdecydowała się też przetestować nieco inne podejście do kwestii darmowych wersji demonstracyjnych. Pigments można obecnie pobrać za darmo i testować jego wszystkie funkcje do 10 stycznia 2019 roku. Do tego czasu można go też nabyć w promocyjnej cenie 149 euro (taniej, jeśli posiadamy już jakieś inne produkty tej samej firmy). Potem wersja demonstracyjna przestanie działać, a cena instrumentu podskoczy do 199 euro. Więcej informacji na temat syntezatora Pigments znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej firmy Arturia.