UJAM Virtual Drummer PHAT za darmo do 10 września

Virtual Drummer PHAT to samplowany instrument perkusyjny stworzony przez firmę UJAM. Jego standardowa cena wynosi $79, jednak przez kilka najbliższych tygodni będzie go można pobrać za darmo w ramach promocji organizowanej przez UJAM wspólnie z firmą AVID.

Virtual Drummer PHAT oferuje samplowane brzmienia pięciu różnych akustycznych zestawów perkusyjnych. Twórcy wtyczki reklamują ją jako przystosowaną do tworzenia muzyki w stylu hip-hop, jednak z powodzeniem można ją wykorzystać również w wielu innych gatunkach, takich jak funk, soul, rock, pop czy szeroko pojętej elektronice. Virtual Drummer PHAT oferuje dostęp zarówno do pojedynczych sampli poszczególnych elementów zestawów perkusyjnych jak i 720 gotowych pętli, odpalanych za pomocą komunikatów MIDI i automatycznie synchronizujących się z tempem naszego DAW. Użytkownik może w pewnym stopniu wpływać na brzmienie zestawu oraz głośność poszczególnych elementów, a także modyfikować gotowe rytmy za pomocą takich parametrów jak Swing, Humanize, Feel czy Speed.

Virtual Drummer PHAT dostępny jest do pobrania za darmo z oficjalnej strony firmy UJAM (wymaga założenia darmowego konta i podania adresu e-mail). Promocja trwać będzie do 10 września 2018 roku.