Phasis – darmowy efekt od Native Instruments

Firma Native Instruments przyzwyczaiła nas już do świątecznych prezentów w postaci darmowych wtyczek. W tym roku udostępniła ona do pobrania za darmo nowy efekt – Phasis.

Wspomniana wtyczka to, jak sama nazwa wskazuje, tzw. phaser, czyli klasyczny efekt popularny zwłaszcza wśród gitarzystów, którego działanie opiera się na tworzeniu dwóch kopi tego samego sygnału i modulowaniu częstotliwości jednej z nich w taki sposób, by po połączeniu ich ze sobą uzyskać zjawisko „fazowania”. Mimo iż wtyczka na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo prosta, to jednak w praktyce oferuje ona użytkownikowi nieco większy wpływ na brzmienie niż większość efektów tego typu. Na uwagę zasługują zwłaszcza parametry Spread i Notches, dające większą kontrolę nad tym, na jakie częstotliwości wpływa efekt.

Wtyczka Phasis dostępna jest w formatach VST, AU i AAX oraz jako samodzielny program. By wejść w jej posiadanie należy wejść na oficjalną stronę produktu, podać swój adres e-mail, a następnie wykorzystać otrzymany na niego numer seryjny do rejestracji wtyczki za pośrednictwem aplikacji Native Access. Oprócz darmowej wtyczki Native Instruments oferuje w tym roku również voucher na 25 euro do wykorzystania w swoim sklepie internetowym (ważny do 1 stycznia 2018 roku) oraz konkurs, w ramach którego można wygrać pakiet produktów o łącznej wartości 3596 euro. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Native Instruments.