Premiera turntablistycznego kontrolera Phase przesunięta na marzec 2019 roku

Phase, czyli nietypowy bezprzewodowy kontroler dla turntablistów, był jedną z najciekawszych nowości zaprezentowanych podczas ubiegłorocznych targów NAMM. Niestety, projekt ten napotkał na swojej drodze pewne problemy, w wyniku których jego autorzy musieli aż trzykrotnie przekładać datę premiery. Ostatecznie, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, trafi on do sprzedaży w marcu bieżącego roku.

Phase ma postać niewielkich rozmiarów nakładki, którą umieszcza się tak, by przylegała do płyty winylowej leżącej na talerzu gramofonu. Urządzenie to rozpoznaje wszelkie ruchy płytą w obu kierunkach i na ich podstawie steruje bezprzewodowo odtwarzaczami w programach Traktor, Serato, Rekordbox i Virtual DJ. Takie rozwiązanie stanowi świetną alternatywę zarówno dla systemów DVS (gdyż korzystając z niego nie zużywamy igieł i płyt) jak i kontrolerów ze zmotoryzowanymi kołami jog (gdyż pozwala ono turntablistom zachować „feeling” ich ulubionych gramofonów).

Jeśli tym razem wszystko pójdzie zgodnie z planem, kontrolery Phase trafią do sprzedaży 22 marca. Będą one dostępne w dwóch wariantach: dwa egzemplarze + stacja ładująca za 299,99 euro lub cztery egzemplarze + stacja ładująca za 499,99 euro. Więcej informacji na ich temat znajdziecie na ich oficjalnej stronie internetowej.