PERC już w sprzedaży

PERC

Pamiętacie jeszcze PERC – nietypowy projekt roboperkusity sterowanego komunikatami MIDI? Jeszcze kilka miesięcy temu wydawał się on być zaledwie technologiczną ciekawostką stworzoną przez grupkę zapaleńców. Teraz jednak stał się on wreszcie realnym produktem, dostępnym do nabycia dla każdego zainteresowanego.

Więcej na temat wspomnianego projektu pisałem w poprzednim artykule, dlatego też teraz przypomnę tylko najważniejsze informacje. PERC to urządzenie wyposażone w maksymalnie trzy ramiona, na końcu których znajdują się bijaki zdolne do uderzania z prędkością nawet 1200 uderzeń na minutę. Do sterowania nimi może posłużyć dowolne urządzenie zdolne do wysyłania komunikatów MIDI (przez USB lub złącze 5-pinowe) lub CV, takie jak sekwencer lub komputer z odpowiednim oprogramowaniem. Wystarczy więc podstawić pod nie bębny, talerze bądź dowolne inne perkusjonalia by móc cieszyć się mechanicznymi rytmami granymi na „żywych” instrumentach.

PERC wyposażony w jedno ramie kosztuje obecnie $899, zaś za każde dodatkowe ramie trzeba dopłacić $200. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Polyend.