IK Multimedia prezentuje dwie nowe biblioteki brzmień dla samplera Sample Tank 3

sampletank3_main_image_718x450_big_wh_6[1]Mimo iż firma IK Multimedia od kilku lat kojarzona jest głównie ze swoimi akcesoriami i aplikacjami na urządzenia mobilne, to jednak nie można zapominać, że w jej ofercie znajduje się również całkiem ciekawy software’owy sampler – Sample Tank 3. Kilka dni temu do sprzedaży trafiły dwie nowe, oficjalne biblioteki brzmień dla tego wirtualnego instrumentu, obie sygnowane nazwiskami znanych muzyków.

Pierwsza z nich jest wynikiem współpracy z Alanem Parsonsem, legendarnym brytyjskim producentem i realizatorem dźwięku, który zapisał się złotymi zgłoskami w historii muzyki rozrywkowej dzięki pracy przy takich kultowych albumach jak Abbey Road czy The Dark Side of the Moon. Wchodzące w jej skład próbki oddają w ręce użytkownika wirtualną replikę fortepianu Bösendorfer Model 290 będącego własnością Alana.

Do powstania drugiego rozszerzenia przyczynił się zaś Terry Bozzio – amerykański wirtuoz perkusji mający na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak Frank Zappa, Steve Vai, Herbie Hancock czy zespół Fantomas. W skład biblioteki wchodzi nie tylko wirtualna wersja charakterystycznego zestawu perkusyjnego na którym gra Bozzio, ale też cała paleta zarejestrowanych przez niego gotowych pętli perkusyjnych.

Obie biblioteki brzmień dostępne są obecnie do nabycia w promocyjnej cenie 79.99 euro. Więcej informacji na temat Alan Parsons Imperial Grand znajdziecie tutaj. By dowiedzieć się więcej na temat Terry Bozzio Drums należy zaś kliknąć w ten link.