Parallels – nowy wirtualny syntezator firmy Softube

Firma Softube znana jest przede wszystkim za sprawą swoich wirtualnych efektów oraz narzędzi do miksu i masteringu, jednak w jej ofercie można znaleźć też kilka wirtualnych syntezatorów. Niedawno dołączył do nich kolejny instrument tego typu – Parallels.

Ideą przyświecającą twórcom Parallels było zaprojektowanie wirtualnego syntezatora, który byłby jednocześnie prosty w obsłudze i rozbudowany pod względem oferowanych możliwości. Parallels oferuje więc bardzo prosty i intuicyjny interfejs użytkownika, zawierający wiele wizualnych wskazówek ułatwiających zrozumienie sposobu w jaki poszczególne parametry wpływają na dźwięk. Pod tą miłą dla oka fasadą kryje się całkiem konkretny, choć nie wyróżniający się niczym szczególnym na tle konkurencji wirtualny instrument, bazujący na próbkach różnych sprzętowych syntezatorów. Do dyspozycji użytkownika oddano niemal setkę krótkich nagrań mogących stanowić bazę naszych brzmień. Jednocześnie można korzystać z dwóch z nich, przepuszczając każde przez oddzielny zestaw obwiedni, filtrów, efektów i modulatorów, a następnie łącząc je w jedną całość za pomocą prostego miksera. Nagrania na poniższej playliście pokazują całkiem szczegółowo możliwości oferowane przez Parallels.

Wtyczka Parallels dostępna jest w formatach VST, VST3, AU i AAX. Można ją kupić na oficjalnej stronie firmy Softube, gdzie kosztuje obecnie 129 USD. Przed podjęciem decyzji o zakupie można pobrać darmową wersję testową, oferująca pełną funkcjonalność przez 20 dni.