Nektar Panorama P6 już w sprzedaży

Proppelerhead ReasonFirma Nektar zapowiedziała wczoraj nową wersję swojej klawiatury sterującej dedykowanej do pracy z programem Reason. Panorama P6 wbrew pozorom różni się od swojego poprzednika nie tylko większą ilością klawiszy. Usprawniono również komunikacje z DAW-em oraz dodano wiele nowych, mniej lub bardziej przydatnych funkcji.

Jedną z najciekawszych nowości jest funkcja obsługi pętli za pomocą padów i przycisków transportu. Może ona służyć nie tylko do nawigacji po naszym projekcie, ale również pracy nad aranżem a nawet gry na żywo. Dodano również możliwość wykorzystania footswitcha jako dodatkowego pada we wtyczkach perkusyjnych, oraz poprawiono czułość samych padów. Sekcja transportu przeszła nieznaczny lifting którego najbardziej widocznym efektem jest dodanie do niej przycisku Quantize. Oprócz tego wprowadzono szereg drobnych zmian takich jak możliwość zmiany presetów i ustawiania losowych parametrów z poziomu klawiatury. Poprawiono też wtyczki  Kong, ReDrum i Dr. OctoRex, tak by ich interface lepiej pasował do urządzenia.

Klawiatura Nektar Panorama P6 powinna trafić do sprzedaży już jutro. Sugerowana cena detaliczna 529.99 Euro. Więcej informacji na stronie http://www.nektartech.com/Panorama-P6-Press-Release