Kontrolery Palette już dostępne w sprzedaży

palette_aluminum-640x426[1]Pierwsze informacje dotyczące projektu Palette pojawiły się w sieci pod koniec listopada 2013 roku, gdy jego twórcy rozpoczęli zbiórkę funduszy za pomocą serwisu Kickstarter. Teraz, nieco ponad dwa lata później, kontrolery te trafiły wreszcie do sprzedaży.

Krótkie przypomnienie dla osób, które nie spotkały się wcześniej z wspomnianym projektem: Palette to seria miniaturowych modułów, takich jak pojedyncze przyciski, suwaki i pokrętła, z których możemy budować kontrolery dopasowane do naszych potrzeb. Poszczególne elementy łączą się ze sobą za pomocą magnesów, dzięki czemu zbudowany przez nas kontroler zachowuje zwartą konstrukcję, ale jednocześnie pozwala na łatwe wprowadzanie zmian w dowolnym momencie.

Co ciekawe, dzięki dołączonemu oprogramowaniu Palette może działać nie tylko z aplikacjami obsługującymi standard MIDI, ale też z wieloma „niemuzycznymi” programami. Na liście narzędzi oferujących pełną integrację z Palette znalazły się Lightroom, Photoshop, Illustrator, After Effects, InDesign, Premiere Pro oraz Final Cut Pro. Dodatkowo Palette jest również w stanie wysyłać zwykłe komunikaty HID, takie jak np. skróty klawiaturowe.

Podstawowy zestaw „Starter Kit”, składający się z modułu głównego, dwóch przycisków, pokrętła i suwaka, wyceniony został na $199. Ceny pojedynczych modułów zaczynają się od $29. Więcej informacji na temat Palette znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej projektu.