iRig Pads kontra akustyczna perkusja

iRig Pads„Dlaczego po prostu nie nauczysz się grać na prawdziwej perkusji?” – to zdanie prędzej czy później usłyszy każdy adept sztuki fingerdrummingu. Mimo iż porównywanie akustycznych bębnów z kontrolerami/samplerami wyposażonymi w pady jest równie sensowne jak porównywanie konia z samochodem, to jednak zawsze znajdą się ludzie, którzy będą starali się dążyć do konfrontacji tych dwóch rodzajów instrumentów.

Fakt ten nie umknął uwadze marketingowców z firmy IK Multimedia, którzy postanowili wykorzystać go do promocji kontrolera iRig Pads. Efektem jest poniższe nagranie, w którym fingerdrummer Eric Parker staje do perkusyjnego pojedynku z bębniarzem Raymond’em Johnsonem. Mimo iż osobiście przyznałbym zwycięstwo w tej konkurencji temu drugiemu muzykowi, to jednak nie da się ukryć, że obaj panowie popisali się w tym nagraniu nie lada umiejętnościami.

Więcej informacji na temat kontrolera iRig Pads znajdziecie w naszej recenzji oraz na oficjalnej stronie firmy IK Multimedia. Przy okazji warto też obejrzeć poprzednie nagranie promujące kontroler iRig Pads, w którym również możemy podziwiać grę Eric’a Parkera.